O stronie

Cześć, nazywam się Wojciech Dyżewski i witam Cię na swojej stronie. Od dawna myślałem o założeniu serwisu, w którym mógłbym opisywać różne przygody i działania tak, aby było to bardziej dostępne dla innych niż wpisy na Facebooku, jednak dopiero teraz mam więcej czasu na takie działania. Więc oto jest – moja (nowa) strona oparta na popularnym systemie zarządzania treścią.

Czemu wpisy na Facebooku są niewystarczające? Po pierwsze, są bardzo źle przeszukiwalne. Po drugie, dostępne są tylko dla posiadaczy Facebooka – a przynajmniej takie jest moje konto i tego zmieniać nie zamierzam. Po trzecie, Facebook służy bardziej do wymiany informacji „tu i teraz” w grupie znajomych lub dowolnej innej niż bycia swego rodzaju szufladą na treści. Wszystkie powyższe punkty łączą się w całość – zacznę tu publikować treści, które – mam nadzieję – będą się pojawiać wysoko w wynikach wyszukiwania dla różnych zapytań i będą tu być może trafiali czytelnicy zainteresowani rozwiązaniem konkretnego problemu technicznego (a czasem może nawet nietechnicznego).

Pomysłów na artykuły już trochę zebrałem przez ostatnie pięć lat (odkąd zacząłem je spisywać). Oczywiście, część artykułów dzisiaj już nie ma żadnego sensu – np. „aktualizacja KB3045999 psuje VirtualBox na Windowsach”, bo (a) owa aktualizacja została wydana pewnie 3 lata temu, a (b) sam VirtualBox w tydzień później wydał aktualizację naprawiającą jego działanie po tejże aktualizacji. Za to pozostała część powinna być nadal aktualna.

Problemy techniczne mają to do siebie, że ludzie – na pewnym poziomie zaawansowania – nie szukają już na nie odpowiedzi w języku polskim. Spowodowane jest to głównie tym, że internet anglojęzyczny jest duuużo większy niż ten polskojęzyczny. W dodatku w polskojęzycznym internecie w tematach technicznych często trafia się na Elektrodę, czarną listę zasilaczy itd… Oba te powody sprawiają, że część wpisów technicznych może być od razu pisana po angielsku.

Szata graficzna serwisu prawie na pewno ulegnie niedługo kolejnym zmianom – na razie po prostu wybrałem jeden z prostszych dostępnych motywów graficznych.

Do następnego 😉
Wojciech „mdyzio” Dyżewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *